22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Јанев побара бугарските пратеници да расправаат за буџетот

Најчитани вести

Без актуализираниот буџет во следните месеци ќе биде многу тешко и за претстојната здравствена криза и за преземање на мерките на државата неопходни за бизнисот и за социјалниот систем, изјави денеска привремениот бугарски премиер Стефан Јанев на редовниот состанок на Владата.

Тој коментирајќи ја сложената ситуација во земјата изрази загриженост дека оваа ситуација може да има негативно влијание врз стабилноста во Бугарија.

„Сето ова води кон нестабилност и непредвидливост во политичкото опкружување“, коментираше Стефан Јанев.

Јанев ги повика пратениците да одвојат време да расправаат за потребата од донесување на буџетот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com