8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Јанева, Боки 13 и Кичеец на 3 декември влегуваат во судница за „Рекет“

Најчитани вести

На 3 декември поранешната специјална обвинителката Катица Јанева, заедно со Бојан Јовановски и Зоран Милевски ќе влезат во судница за случајот „Рекет“. Предметото е распределен кај судечки совет со кој претседава судија Васка Николовска – Масевска.

„Заради интерес на медиумите кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека предметот со КОК бр. 116/19 против Б.Ј., К.Ј. и З.М. согласно АКМИС – електронскиот систем е распределен кај судечки совет со кој претседава судија Васка Николовска – Масевска. Главната расправа по предметот ќе се одржи на 3.12.2019 година во 10 часот за што се доставени и покани до странките, информираат од Кривичниот суд.

Јанева, заедно со Бојан Јовановски и Зоран Милевски -Кичеец се обвинети во случајот „Рекет”, бидејќи наводно земале мито од 1,5 милион евра од бизнисменот Орце Камчев кој за возврат требало да се спаси од кривичен прогон за случајот „Империја”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести