9.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Јанакиески: Свирчињата и трубите беа за синот и за другарите на Канчевска

Најчитани вести

Поранешниот министер Миле Јанакиески, обвинет во случајот за организаторите на 27 април вели дека свирчињата и трубите кои во смс порака ги нарачала поранешната министерка Елизабета Канчевска-Милевска биле наменети за нејзиниот син и неговите другари, а не за протестите кои се одржуваа пред настаните на 27 април 2017 година.

Електронска комуникација меѓу обвинетиот Миле Јанакиески и поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска-Милевска, денеска беше презентирана на рочиштето за случајот „Организаторите на 27 април“.

Како што извести МИА, дел од барањата на Милевска кон обвинетиот Јанакиевски, било обезбедување на свирчиња и труби.

Во прилог на своите тврдења, Јанакиески ни испрати и фотографија:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести