1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Јавна дебата за корупцијата во правосудството

Најчитани вести

Јавна дебата „Истражување и анализа на состојбите со корупцијата во правосудството“, ќе се одржи денеска во организација на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК).

Воведни обраќања на дебатата ќе имаат претседателката на ДКСК Билјана Ивановска, министерот за правда Бојан Маричиќ, и заменик-директорката на програмата на Меѓународниот републикански институт за Македонија, Илина Мангова.

На дебатата, организирана преку олајн плафтормата Зоом, ќе бидат извлечени заклучни согледувања, кои понатаму ќе бидат доставени до надлежните институции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести