9 C
Skopje
Tuesday, May 11, 2021

Ѕирнете во луксузниот дом на Сандра Булок украсен во медитерански стил

Најчитани вести

Една од омилените актерки во Холивуд, Сандра Булок, подлегна на трендот на продажба на недвижнини што владееше во светот на богатите и славните во изминатата година. Ѕвездата одлучи да го продаде својот имот во Џорџија, сместен на многу привлечна локација веднаш до плажата.

Иако не може често да поминува време во тоа поради деловни обврски, куќата на плажа во Џорџија беше омилено место за одмор за актерката Сандра Булок. Познатата убавица беше среќна да се релаксира таму и да ужива во морскиот воздух, но неодамна реши да го стави на продажба својот втор дом.


Американските медиуми пишуваат дека Булок бара 25,5 милиони куни за својата летна куќа на островот Тајби, а доволно е само еден поглед на имотот и дворот за да се заклучи дека ова е многу барана локација која сигурно брзо ќе го најде својот нов сопственик .

Импресивна дрвена куќа на еден кат со димензии 312 квадратни метри се наоѓа веднаш до Атлантскиот океан, а од дворот до плажата води дрвен мост од бајките. Имотот има и куќа за гости со димензии 265 квадратни метри, голем двор и базен.

Dom Sandre Bullock
Dom Sandre Bullock

Куќата има седум спални соби и шест бањи, а целиот ентериер е украсен во медитерански стил, со неколку парчиња трска, дрво и постелнина. Доминираат светли и земјени бои, така што поголемиот дел од мебелот е комбинација од бело и дрво со детали од зелени, кафеави и беж тонови.

Dom Sandre Bullock
Dom Sandre Bullock

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести