-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Ѕвезда на Баерн Минхен ги следи стапките на Давид Алаба?

Најчитани вести

Германски „Билд“ објави дека Баерн Минхен би можел да остане без уште еден важен фудбалер, кој одбил да ја продолжи соработката со германскиот гигант и сака нов предизвик далеку од Премиерлигата.

Тренерот Карло Анчелоти кажа дека постои можност Серж Гнабри да биде ново засилување на Реал Мадрид, па сега медиумите шпекулираат дека тој ќе го следи чекорот на Давид Алаба.

Австриецот минатото лето потпиша за Реал и дојде како слободен фудбалер, додека Гнабри има договор до 2023 година, но не сака да ја продолжи соработката.

Тоа значи дека Реал би можел да испрати понуда за Гнабри, а Баерн за неговиот трансфер ќе бара околу 60 милиони евра, а тоа е подобро отколку да останат без него и без пари.

Баварците водат преговори со Гнабри и сакаат да потпишат договор до 2027 година, а нов договор ќе му биде понуден во јануари, но негов приоритет е Реал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com