4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Ѕвездата на Лајпциг пред трансфер во Баерн

Најчитани вести

Баерн Михен е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Лајпциг, Марсел Сабицер, пренесуваат германските медиуми.

Баерн веќе неколку месеци работи на трансферот на Сабицер, за кого интерес покажува уште Милан и Ливерпул.

Сабицер влезе во последната година од договорот и сака да ја промени средината, па Лајпциг мора да го продаде бидејќи следното лето ќе го загуби без обештетување.

Баерн веќе постигнал договор и за неговиот трансфер ќе плати 18 милиони евра.

Нагелсман одлично го познава Сабицер, а неговиот агент веќе ги договорил личните услови со Баварците до 2026 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com