Home » Ѓорчев оствари средба со конгресмените Роберт Адерхолт и Пит Сешнс

Ѓорчев оствари средба со конгресмените Роберт Адерхолт и Пит Сешнс

by Журнал

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев учествуваше на форум за безбедност во Конгресот на САД.

За време на форумот Ѓорчев оствари средба со конгресмените Роберт Адерхолт и Пит Сешнс.

Ѓорчев ги информираше конгресмените за состојбите во Македонија, како и подготовките за претстојните парламентарни избори, нагласувајќи ја потребата од одржување на стратешкото партнерство меѓу двете земји.

Воедно, Ѓорчев учествуваше на Молитвениот појадок во Вашингтон, каде што се обрати претседателот на САД Џо Бајден.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More