Home » Ѓорческа со скок од една позиција на најновата ВТА ранг-листа

Ѓорческа со скок од една позиција на најновата ВТА ранг-листа

by Журнал.мк

Лина Ѓорческа која играше во финалето на турнирот во Осиек, каде за жал беше поразена, забележа скок од едно место на официјалното рангирање кај дамите и оваа недела е на 247 место со 290 освоени поени.

Во конкуренција на двојки Ѓорческа е на 284 место со 285 поени, односно има пад од две места.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More