Home » Ѓорческа со победа го почна фјучрсот во Рим

Ѓорческа со победа го почна фјучрсот во Рим

by Lina Muslija

Ѓорческа првиот сет го доби со 6-3, а во вториот се играше тај-брејк кој Македонката го доби со 7-5.

Во следното коло Ѓорческа ќе игра против Жибек Куламбаева од Казахстан која е 435. место на ВТА листата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More