32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Ѓорчев кон СДСМ: Никогаш не сме биле позагадени, но казната ќе дојде во април и ќе одите во опозиција!

Најчитани вести

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев не штедеше зборови кон владејачката СДСМ за ветените мерки против аерозагадувањето.

„Три години сте на власт, никогаш не сме биле позагадени. Ваш плакат пред две години вели „Чиста вода и чист воздух“. Јани Макрадули рече „никој не ја сака повеќе ќерка ми од мене и ќе имаме чист воздух“. Македонија никогаш не била економски поуништена. Наместо живот, дојде катастрофа. Но, доаѓа казната, во април ќе одите во опозиција“, истакна Ѓорчев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com