37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Ѓорчев: Авганистан со 500.000 вакцини, а Заев со нула- време е за оставки

Најчитани вести

Влатко Ѓорчев, долгогодишен пратеник и секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, а сега член на ИК, побара оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче поради состојбата во државата со вакцините.

Ѓорчев, реагира на тоа што Македонија се уште нема добиено вакцини за борба против коронавирусот, потсетувајќи дека во меѓувреме Авганистан има 500.000 вакцини.

-Авганистан 500.000 вакцини (денес).
Заевистан 0 (нула) вакцини, најмногу мртви.
Најлоши на СВЕТОТ. Заев, Филипче – оставка, напиша Ѓорчев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести