Home » Ѓоковиќ се врати во Белград, без врева го напушти аеродромот

Ѓоковиќ се врати во Белград, без врева го напушти аеродромот

by Журнал.мк

По голготата низ која мина во Австралија, Новак Ѓоковиќ се врати во Белград. Светскиот број 1, пред почетокот на Австралија опен, ја загуби правната битка со австралиската држава.

Федералниот суд, наложи депортација на Ѓоковиќ. Тој го напушти Мелбурн, а преку Дубаи, денес се врати во Белград.

Навивачи голем број новинарски екипи го чекаа Ѓоковиќ, на аеродромот „Никола Тесла“. Тој сепак ги заобиколи и без многу врева успеа да замине.

Ѓоковиќо стана доследен на најавата дека нема да го дава коментари додека трае Австралија опен, турнир на кој е рекордер со девет освоени титули.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More