29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Штутгарт го отпушти тренерот Волтер

Најчитани вести

Клубот што го дели второто место со Хамбург во втората Бундеслига, Штутгарт, му додели отказ на тренерот Тим Волтер.

После 18 кола Штутгарт заостанува само три бода зад лидерот Арминија. Тимот има девет победи, четири нерешени и пет загубени средби. Овој биланс се покажа недоволен да го убеди раководството на Штутгарт да го остави и понатаму Волтер на тренерската функција.

На последните два меча Штутгарт одигра без победник и освои само два бода од можните шест.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com