10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Штрајк на аеродромот во Амстердам, откажани летови

Најчитани вести

Холандскиот авиопревозник КЛМ, што е филијала на француската компанија „Ер Франс“, утринава ги откажа летовите од амстердамскиот аеродром заради штрајк на екипажите.

Ова е втор штрајк неделава на летачкиот персонал до кој доаѓа заради спор со компанијата околу работните договори, пренесуваат американските медиуми.

„Штрајкот во траење од 5,30 до 8 часот веројатно ќе доведе до измени во редот на летање“, се наведува во соопштението на КЛМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com