18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Што се случува со бракот на Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас?

Најчитани вести

За брачниот статус на популарната холивудска двојка, 51-годишната Кетрин Зета-Џонс и 76-годишниот Мајкл Даглас, се зборува веќе една година. Тие се во брак повеќе од две децении, но се повеќе има јавни обвинувања дека има тензии меѓу нив. Која е вистината?

Едно списание тврди дека велшката актерка решила да го напушти сопругот само неколку дена откако таткото на актерот Кирк Даглас почина минатиот февруари. Сепак, наводно се предомислила и решила да остане мажена затоа што не сакала да го повреди својот покоен свекор. Истото списание отиде чекор подалеку, тврдејќи дека актерката сепак сака да се чувствува пожелно и дека сè уште постои 25-годишна разлика меѓу неа и нејзиниот сопруг Мајкл.

Друго, медиумите, тврдат дека бракот на славната двојка е завршен, наведувајќи дека разликата во возраста меѓу двајцата се повеќе се чувствува, додека третата изјавила дека познатата 51-годишна актерка која се прослави со улогата во филмовите „Океанот единаесет“ и „ Зоро: Маскираниот одмаздник ‘, воопшто не е пријатно да се гледаат сцени што нејзиниот сопруг ги сними со актерката Кетлин Тарнер за филмот Комински метод. Сепак, сите овие обвинувања очигледно се распаѓаат, бидејќи потезите на Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас го покажуваат спротивното. Таа често објавува фотографии на социјалните мрежи и изгледаат заљубено исто како и пред 20 години.

Минатата година тие ја прославија 20-годишнината од бракот во кој ги добија 21-годишниот син Дилан и 18-годишната ќерка Керис, а актерката неодамна на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се бакнува со Даглас. Заедно со фотографијата, таа го цитираше и Вилијам Шекспир со зборовите „Нема понежно изразување љубов од нежен бакнеж“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com