21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Што се подготвува да претстави Toyota?

Најчитани вести

Од Toyota пристигна најава – следната седмица ќе го претстават X Prologue концептот. Но што ќе биде?

Сега за сега немаме апсолутно никакви дополнителни информации – само ја имаме оваа фотографија од концептот и знаеме дека концептот ќе се вика X Prologue. Сепак, со некаква сигурност можеме да шпекулираме дека се работи за некаков електричен автомобил, најверојатно некаков кросовер.

Премиерата е закажана за 17-ти Март, па останува само да почекаме за да видиме што подготвува јапонскиот гигант.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести