18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Што навистина стои зад шокантниот, нов изглед на Деми Мур? Различни приказни не можеа да ги замолчат ниту службите за односи со јавноста

Најчитани вести

Естетските корекции и процедури се толку чести што ги прифативме како неопходен дел од Холивуд. Најновиот меѓу нив е појавувањето на актерката Деми Мур на неодамнешната ревија на познатата италијанска модна куќа. Нејзиното непрепознатливо лице не поттикна да го погледнеме нашиот добро познат козметички хирург за одговори на прашањата – без разлика дали станува збор за шминка или драстична постапка. Александра Кересман истражувала сè за списанието ИН.

70-80 проценти од холивудските ѕвезди посетуваат хирурзи. Оние каде што не го забележувате го прават тоа совршено, но сигурно гледаме кога нешто ќе се стори лошо. Забележувате дека има премногу ботокс, премногу полнила или премногу операции “, објаснува Хајри Хортгулу, козметички хирург.


Затоа беше скоро невозможно да не се забележи шокантниот изглед на Деми Мур во моментот кога првпат прошета по пистата на Париската модна недела. Препознатливите црти на лицето на славната актерка целосно исчезнаа, а со денови потоа се шпекулираше дали станува збор за трик на мајстор за шминка и осветлување или станува збор за уште една неуспешна холивудска естетска процедура.

„Мислам дека нема сомнеж дека се направени интервенции. Ова може да се види на прв поглед, според фотографиите што ги видов, станува збор за ставање филтер во зигоматската зона, зајакнување на делот од усните. Тоа е мала процедура која отстранува дел од маснотиите во образите преку устата и ја добивате таа S-линија и она што го користи целиот Холивуд, ботокс без грешка “, вели естетскиот хирург Синиша Глумишиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com