9.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Што му подготвија на Пендаровски за вечера во Атина за првата историска посета?

Најчитани вести

Претседателот Стево Пендаровски, денеска и утре престојува во посета на Грција, со што стана првиот претседател на Македонија кој гостува во официјална посета на нашиот јужен сосед.

Според агендата, за вечерва беше закажана државна вечера.

Менито на државната вечера по повод официјалната посета на Претседателот Пендаровски на Република Грција беше составено од морски специјалитети комбинирани со традиционална грчка храна, јавува специјалениот дописник на ТВ21 од Атина.

Претседателот Пендаровски денеска во Атина оствари средби до претседателката Катерина Сакеларополу, и премиерот Кирјос Мицотакис.

Пендаровски останува во Грција и утре, кога има планирано неколку средби и настани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com