-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

Што може Македонија и регионот да очекуваат од новата администрација во Вашингтон?

Најчитани вести

Ќе има ли промени на односот на Вашингтон кон Македонија и регионот и може ли да очекуваме американската интервенција во надминување на споровите со Бугарија.

Михајло Видимлиски разговараше со политичкиот аналитичар, Петар Арсовски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com