17.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Што да купите за Денот на вљубените

Најчитани вести

Ви снемува идеи за подароци за Денот на вљубените?
Не очајувајте, нашиот избор за подароци е идеален за секој пар без разлика дали сте во врска или во долг брак. Секогаш треба да обрнувате внимание, без разлика колку години сте заедно. Тоа е основна состојка за успешен брак. Понекогаш добриот подарок за Денот на вљубените може да изгледа како невозможна задача.

Можеби сте се гледале само еден месец и не сакате да претерувате, или сте заедно три години, па мислите дека нејзините очекувања се големи. Можеби сте биле во брак повеќе од 20 години, па затоа сметате дека е излишно да купувате подароци сега. Не смеете да мислите така.

Чувствата се чувства, тоа чувство дека некој размислува за вас дури и по три месеци и по три години или триесет, е многу важно. Тоа го прави човекот да се чувствува убаво и сакано. И што е подобро од тоа. Што е поубаво од љубовта? Без оглед со кого го славите Денот на вљубените, овде имаме одлична комбинација на слатки подароци кои ќе ви донесат насмевка на лицето на вашиот партнер.

Ова е убав повод да му посветите малку повеќе на вашиот партнер тој ден. Да бидат упатени едни на други. Можеби излезете на вечера или факултативна прошетка. Важно е да бидете сами, заедно, далеку од сите обврски. Затскријте се и уживајте едни во други. Купете му на вашата сакана нешто што ќе ги потсети на таа вечер и на вашите заеднички моменти.

Може да биде мал знак на внимание, симболичен подарок само важен за вас. Може да отворите и шише вино на тоа име. Постојат многу начини да се направи една вечер магична, со само малку напор и волја. Може да го изненадите вашиот партнер со вечера дома со свеќи и лесна музика и да земете подарок како шлаг на тортата.

Па, да започнеме … Подготвивме идеи прво за неа, потоа подолу и за него, па ако барате подарок за него, скролувајте надолу.

Подарок за неа
Не грижете се, ние веќе ја завршивме работата за вас и идентификувавме над 40 најдобри подароци за Денот на вљубените кои ќе ја израдуваат секоја жена или девојче.

Ѓердан со хороскопски знак

На почетокот, таа ве праша за вашиот хороскопски знак – а останатото е историја. Со овој сјаен ѓердан, таа ќе покаже колку е горда што е амбициозен Јарец или чувствителен рак.

Долна облека

Долна облека како подарок за Денот на вљубените е уникатна идеја. Можете да изберете различни стилови на долна облека со инспиративни принтови.

Изгравирана кварцна кутија за накит

Ставете ѝ до знаење колку ви значи, со оваа прекрасна персонализирана кутија за накит. Со подарување на оваа извонредна кутија за накит во ретро стил, таа ќе добие единствен спомен во која ќе може да ужива и да ја чува засекогаш. Направен е од розов кварц, така што ќе го има тој супериорен сјај.

Изгравиран приврзок за ѓердан

Не можете да победите класика, особено кога е во форма на накит. Врежете го нејзиното име, вашите иницијали или годишнината на овој симпатичен златен медалјон.

Декоративни шишиња

Ова е многу шарено уникатно стаклено шише кое содржи роза, ролни за пораки и ЛЕД топче. Доаѓа со посебна картичка „ТЕ САКАМ“ што е многу интересен подарок за Денот на вљубените за вашата девојка.

Подарок за него
Ако сакате да му набавите нешто друго освен бонбони и полнети животни, има многу други, поуникатни опции за мажи.

Citizen Eco-Drive Sat часовник

Елегантен часовник е совршен и личен подарок за Денот на вљубените на човекот во вашиот живот. Овој модел е направен од титаниум и зачудувачки црн бројчаник. Тој има двојна функција : часовник и календар. Токму затоа е подарок што сигурно ќе го користи со години.

Шолја со срце што ја менува бојата

Чувствителната на топлина со 8 илустрации на срце станува црвена кога е исполнета со топло кафе и го потсетува да ја држи чашата за оптимално здравје цел ден. Уникатен подарок за гејмер.

Шампањско

Шише шампањ додава инстант романса за секоја пригода. Однесувајте се кон него најдобро со шише мазен, модерен шампањ за Денот на вљубените или кој било ден. Направете го тоа уште поромантично со додавање на сребрена плочка во позадина врежана со лична порака.

Даска за сечење со мотив од филмот „Војна на Sвездите“

Уште еден за фановите на „Војна на Sвездите“ – особено ако тој ве тера да вечерате (слободно употребете ја реченицата „Yoda one for me – Ти си вистинскиот за мене“).

Персонализирани боксери

Класичните удобни бели боксери официјално добиваат печат на одобрување. Подарете му на вашето момче пар персонализирани бели боксери кои содржат порака „Страст….“, „Срце…“ или „…“. беше тука “што е персонализација на твоето име и е запечатено со бакнеж.

Пижами

Ќе се чувствува удобно во овој црно-сив сет. Секогаш кога ќе ја облече ќе се почувствува посебно.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести