12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Штипјани измамени за над 700.000 денари, маж ги лажел дека лекува

Најчитани вести

Двајца штипјани се измамени за голема сума од маж кој ги довел во заблуда дека лекува болести.

Измамникот е 42-годишник од Кочани, а полицијата против него поднесе кривична пријава.

Тие му дале пари, злато и мобилни телефони и на тој начин се стекнал со противправна имотна корист од 788.200 денари, соопшти МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com