16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Штипјанец завршил зад решетки: Фатен бил на дело при извршување тешка кражба во угостителски објект

Најчитани вести

На 03.04.2022 на ул.„Широк дол“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Џ.И.(31) од Штип, кој околу 17.50 часот бил затекнат при извршување тешка кражба во двор на угостителски објект на ул.„5.

Партиска конференција“ во Штип, каде со употреба на сила и подесен алат се обидел да одземе предмети. Лицето било приведено и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com