2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Шпанците во изолација – Бускетс позитивен на коронавирусот

Најчитани вести

Позитивниот тест на коронавирусот кој го добил Серхио Бускетс, ја стави во изолација шпанската репрезентација, која се подготвува за настап на Европското првенство. Фудбалскот сокуз на Шпанија, објави дека утре закажаниот пријателски натпревар против Литванија ќе го одигра младата репрезентација.

Шпанците неколку дена ќе бидат во изолација, пота повторно ќе бидат тестирани. Тоа е се што соопштија од националниот тим. Познато е само дека Бускетс нема да може да игра во првиот натпревар на ЕП, за осум дена Шпанија ќе игра против Шведска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести