17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Шпанскиот суд издаде налог за апсење на Пуџдемон

Најчитани вести

Врховниот суд на Шпанија издаде европски налог за апсење на поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон.

Налогот е издаден откако судот претходно денеска судот ги осуди каталонските сепаратисти на затворски казни од девет до 13 години.

Пуџдемон од 2017 година е во егзил во Белгија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com