Home » Шпанската полиција заплени три тони кокаин од рибарски брод

Шпанската полиција заплени три тони кокаин од рибарски брод

by Журнал.мк

Шпанската полиција заплени околу три тони кокаин од рибарски брод, јужно од Канарските Острови, јави агенцијата Анадолија.

Во соопштението на полицијата се наведува дека уапсени се пет членови на екипажот на бродот долг 20 метри, АКТ 1, а дрогата била во резервоарот за гориво. Се верува дека дрогата доаѓа од Јужна Америка.

Од полицијата нагласуваат дека фокусот е ставен на сузбивање на таканаречената „афричка рута“ за јужноамерикански шверцери, кои ја префрлаат дрогата на рибарски бродови, пред да ја прошверцуваат во Европа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More