27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Шпанија противник на Германија во финалето на младинското ЕП

Најчитани вести

Репрезентацијата на Шпанија ќе игра во финалето на Европското првенство за фудбалери до 21 година. Шпанците синоќа во Реџо Емилија, ја совладаа Франција со 4:1, иако противникот прв дојде во водство.

Противник на „црвената фурија“ во мечот за трофејот ќе биде Германија која во првото полуфинале ја совлада Романија со 4:2.

Финалето е закажано за в недела (30 јуни) во Удине со почеток во 20:45 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com