18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Шпанија има повеќе од 60 илјади смртни случаи од почетокот на пандемијата

Најчитани вести

Повеќе од 60.000 луѓе починаа од коронавирусот во Шпанија од почетокот на пандемијата, покажуваат податоците на шпанското Министерство за здравство.

Уште 565 смртни случаи од Ковид-19 беа потврдени во Шпанија вчера, а вкупниот број на смртни случаи од почетокот на пандемијата е 60.370.

Регистрирани се 12.544 нови случаи на заразени, а вкупниот број на потврдени случаи е 2.883.465.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com