7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Шпанија го доби најмладиот репрезентативец во историјата на фудбалот

Најчитани вести

На него е и Гави од Барселона. Играчот од средниот ред има 17 години и 62 дена и е најмладиот Шпанец што се нашол на списокот на сениорската репрезентација. Гави е исто така првиот фудбалер од генерацијата 2004 година што игра за сениорска репрезентација.

Пред Гави, најмладиот бил Ангел Зубиета во 1936 година, кој бил на листата на Фјури на 17 -годишна возраст и 284 дена.

Гави оваа сезона има шест настапи за Барселона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com