7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Шпанија, Германија, Италија и Холандија се пласираа во четвртфиналето на младинското ЕП

Најчитани вести

По завршување на натпреварите во текот на вчерашниот ден, познати се четири репрезентации кои се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство за фудбалери до 21 година.

Холандија и Германија се пласираа во четвртфиналето од групата А, Шпанија и Италија од групата Б.

Турнирот го напуштаат Романија, Унгарија, Чешка и Словенија.

Преостанатите патници во четвртфиналната фаза ќе бидат познати денес по комплетирањето на третото коло. Двојките се:
Данска – Русија
Хрватска – Англија
Исланд – Франција
Швајцарија – Португалија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com