13.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Шон Пен бара неговиот филм во кино салите да го гледаат само вакцинирани против корона

Најчитани вести

Холивудскиот актер Шон Пен (60) неодамна гостуваше во емисијата Late Night With Seth Meyers каде зборуваше за неговиот нов филм „Ден на знамето“. Тој побара во кино салите да го гледаат само оние кои се вакцинирани против ковид-19.

„Навистина сакам да одат само луѓе кои се вакцинирани и безбедни самите за себе и едни за други. Филмот ќе се стрима, но повеќето луѓе кои не се вакцинирани веројатно не ги интересираат моите филмови“, изјави тој.

За потсетување, актерот го напушти снимањето на „Гаслит“ бидејќи дел од техничкиот персонал што работеше на серијата не беше вакциниран. Со оваа постапка, тој сакаше да ги охраби луѓето во Холивуд, но и во САД, да се вакцинираат. Оваа одлуката актерот ја донел кога почнаа да се зголемуваат бројките на заразени и да се влошува состојбата со коронавирусот во Лос Анџелес.

Само лани тој им помогна на 1,3 милиони луѓе со ниски примања, бесплатно да се тестираат за корнавирус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com