Home » Шок на „Енфилд“, Ливерпул ќе мора да го продаде и Салах?

Шок на „Енфилд“, Ливерпул ќе мора да го продаде и Салах?

by Журнал.мк

Англискиот премиерлигаш Ливерпул не може да најде заеднички јазик за продолжување на соработката со првата ѕвезда, Мохамед Салах. По ова, можно е дури и да дојде до разделба до крајот на летниот преоден рок.

Салах ќе влезе во последната година од договорот со „црвените“, а се помали се шансите за нов договор. Ова ќе го примора Јирген Клоп да даде дозвола Египќанецот да го напушти „Енфилд Роуд“.

Британските медиуми најавуваат дека Реал Мадрид и ПСЖ се клубовите кои веднаш би се вклучиле во трката за Салах, а Ливерпул би морал да се согласи и на продажба за околу 70 милиони евра.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More