Home » Шок за Роналдо, Инстаграм му избриша над 2 милиони следбеници

Шок за Роналдо, Инстаграм му избриша над 2 милиони следбеници

by Журнал.мк

Инстаграм реши да го „пресече“ бројот на налози и да ги укине профилите на многу корисници. Не е точно јасно зошто се случило ова, но се сомнева дека е резултат на користење на неофицијални апликации за следење следбеници. Оваа одлука го погоди и Кристијано Роналдо.

Според „Бизнис инсајдер“, Кристијано Роналдо загубил повеќе од 2.000.000 следбеници поради оваа одлука на Инстаграм, кој избришал огромен број на профили.

Роналдо сега има 492 милиони следбеници на оваа мрежа, што го става на второ место кога станува збор за следбениците на Инстаграм.

Секако, оваа загуба нема да се почувствува премногу на кожата на еден од најдобрите светски фудбалери, згора на тоа се очекува да успее да ја поврати за рекордно време.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More