24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Шокатно: Најде бебе ајкула што личи на човек!

Најчитани вести

Бизарно суштество пронајде 48-годишниот Абдула Нурен, кој случајно фати бремена ајкула при риболов, која се заплетка во мрежа и почина. Абдула забележал дека носи три младенчиња.

Кога ја отвори матката, внатре имаше три мали младенчиња од ајкула, но најмногу се истакнуваше третото младенче, тоа беше невообичаено. Тој имал две кружни очи под носот, тврди рибарот.

На видеото, Абдула ја става ајкулата во хартиена кутија и ја става во „седечка“ позиција каде што се гледа неговиот стомак.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com