17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

ШОКАНТНО: Поради обвинувањата дека употребува ботокс, Џенифер Лопез ја откри вистината: „Морав…“

Најчитани вести

Џенифер Лопез (51) се најде на мета на критики на сметка на нејзиниот изглед, многумина ја обвинија дека користела ботокс и филери, за што Џенифер упорно негира. Но, по неодамнешниот напад на кој реагираше, се случи нов, поради што Џеј Ло се реши да ја открие вистината за нејзиниот младешки изглед.

 Пред десет дена, Џенифер сподели селфи без шминка на својот Instagram, откако за прв пат испроба еден од производите на нејзината неодамна лансирана линија за нега на кожата JLo Beauty, а една следбеничка ја обвини дека вбризгала ботокс во лицето.

„Дефинитивно имате ботокс. И тони од тоа “, напиша таа, а Џенифер веднаш одговори:„ Тоа е само моето лице! По 500 милионити пат, никогаш не сум бил на ботокс и без операции. Само кажувам”.

Во неодамнешното интервју за магазинот „People“, Лопез рече дека не е против козметички процедури на лицето и дека не сака луѓето да ја нарекуваат лажга, повикувајќи се на шокантните обвинувања.

„Јас не осудувам никого. Ако сакате да одите на ботокс и инјекции, тоа е во ред! Но, не сакам луѓето да кажуваат лаги за мене и да кажуваат: „О, таа се обидува да ги убеди сите дека овие производи се навистина ефикасни“. Не, јас само ви покажувам што навистина делува. Ве молам, не ме нарекувајте лажга. Не мора да лажам, бидејќи сум бил прилично искрена цел живот “, рече таа, а потоа откри една од нејзините тајни со младешки изглед.

Тајната е во маслиновото масло

„Морав да ја раскажам мојата страна на приказната, но внимателно и со љубов … Една од моите големи тајни за убавина е што се обидувам да бидам љубезна со другите и да поддржувам други жени. Мислам дека е важно за нас да се поддржуваме едни со други “.

Лопез откри дека на почетокот на нејзината кариера, нејзиното поранешно момче ја убедило да проба ботокс.

„Тоа беше кога имав 23 години. Неговиот дерматолог откри мала брчка на моето лице и ми предложи да ми инјектира ботокс. Одбив, но мојот дечко се обиде да ме убеди да го сторам тоа во секој случај. Го одбив затоа што се прашував како ќе изгледа моето лице подоцна. Сега сигурно не би изгледала како себеси “, рече таа.

Наместо инјекции за пеглање на брчки, Лопез рече дека се потпира на маслиновото масло, клучна состојка на сите нејзини производи JLo Beauty, за да го одржи вечно младешкиот сјај на лицето. Покрај тоа, таа секојдневно нанесува крема за сончање на лицето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com