10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Шокантен трансфер: Рома ќе ангажира поранешен играч на Сити и Евертон

Најчитани вести

Калчолигашот Рома се соочува со голем број на повредени играчи, но без разлика на тоа никој не очекуваше дека ќе повлече потег и ќе го ангажира поранешниот член на Евертон и Манчестер Сити, Џек Родвел.

Медиумите на Апенините пренесуваат дека некогашниот голем талент на „карамелите“ кој потоа направи трансфер во Сити по што кариерата почна нагло да му паѓа по што следуваат преселби во Сандерленд и Блекбурн Роверс ќе потпише договор до римската волчица.

Имане ако се е во ред со него, односно е фит и ги мине медицинските тестови тогаш Родвел кој своевремено одигра и неколку натпревари за сениорската англиски репрезентација ќе стави потпис до крајот на оваа сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com