Home » Шкупи сака да ја потврди класата против Линколн и да закаже пресметка со Динамо во ЛШ

Шкупи сака да ја потврди класата против Линколн и да закаже пресметка со Динамо во ЛШ

by Журнал.мк

Македонскиот првак Шкупи денеска од 18 часот на стадионот „Виктори“ на Гибралтар треба да го потврди пласманот во следното коло од квалификациите во ЛШ и да закаже официјално двомеч со хрватскиот првак Динамо Загреб. Тимот на Гоце Седлоски има три гола предност против Линколн Ред Импс од првиот натпревар во Скопје кои треба да бидат гаранција за мирен реванш .

Капитенот Кристијан Наумовски најави дека Шкупи и на денешниот меч ќе оди на победа.

„Имаме одлична предност по првиот натпревар, но и не смееме да заборавиме дека има уште 90 минути од двомечот. Шкупи на секој натпревар оди на победа, така ќе биде и овде на Гибралтар. Ќе играме на терен со вештачка трева и мора да бидеме внимателни, но, сепак, мислам дека квалитетот е на наша страна и нема дозволиме никакво изненадување. За Динамо Загреб ќе размислуваме дури откако ќе ја завршиме работата против Линколн“, изјави Наумовски.

Натпреварот меѓу Линколн Ред Импс и Шкупи е закажан за 18 часот, на стадионот „Виктори“ на Гибралтар.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More