Home » Шкупи: Победата му ја посветуваме на Валид Хамиди

Шкупи: Победата му ја посветуваме на Валид Хамиди

by Lina Muslija

Македонскиот претставник Шкупи го победи литванскиот тим Хегелман со убедливи 0:5 во првиот натпревар од квалификациите во Конференциската лига. Триумфот чаирчани го посветија на Валид Хамиди, алжирскиот интернационалец кој не доби влезна виза за Литванија.

„Не сакаме политика во фудбалот, фудбалот е убав во сите бои, само со својот јазик и својата религија. Оваа победа ја посветуваме на нашиот фудбалер Валид Хамиди, играчот на кого не му беше одобрена виза за Литванија“, истакнаа од Шкупи по синоќешниот триумф.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More