32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Шкупи го промовираше Али Адем: Посакувам да го вратиме трофејот во Чаир

Најчитани вести

Она што СПОРТМЕДИА го најави, Шкупи денеска го потврди. Тимот од Чаир во пролетниот дел од сезоната на располагање ќе го има Али Адем, кој денеска и официјално беше промовиран како ново засилување.

„Среќен сум што дојдов во тим со голема традиција. Амбициите на клубот се клучни за моето доаѓање, сакам да му помогнам на тимот да дојде до шампионската титула и да оствари добар резултат во Европа. Посакувам да го вратиме трофејот на Чаир“, изјави Адем по промоцијата, кој доаѓа на еднагодишна позајмица од тимот на Арис.

https://www.facebook.com/fcshkupi1927/posts/3189461704614018

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com