Home » Шкупи го продаде Реналдо Цефас во Анкарагучу

Шкупи го продаде Реналдо Цефас во Анкарагучу

by Lina Muslija

Македонскиот прволигаш Шкупи останува без својот најдобар фудбалер Реналдо Цефас. Фудбалерот од Јамајка прави трансфер во турскиот прволигаш Анкарагучу.

Тој лани имаше фантастична сезона во дресот на Шкупи, а продолжи со добри игри и на европските натпревари оваа сезона. Постигна дури четири гола во триумфот од 0-5 против литванскиот Хегелман, а тоа не остана незабележано од турскиот клуб.

Со заминувањето на Реналдо Цефас сигурно дека Шкупи ќе биде значително ослабен на стартот на новата сезона, но нема сомнение дека клубот од Чаир набрзо ќе доведе нов напаѓач.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More