29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Шкупи ангажира играч од Гамбија

Најчитани вести

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи во своите редови одлучи да приклучи уште еден играч од африканскиот континент. Станува збор за Дембо Дарбое од Гамбија, кој два месеци помина на проба во редовите на чаирчани.

Африканскиот интеранционалец потпиша двегодишен догвор со Шкупи, од чии редови пак е ослободен од обврските Абубакар Сал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com