-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Шкендија потврди, Муслиу прави трансфер во Фехервар Мол

Најчитани вести

Македонскиот првак Шкендија потврди дека репрезентативецот Висар Муслиу го напушта клубот и прави трансфер во унгарскиот вицешампион Фехервар Мол. Централниот дефанзивец заминува пред истекот на договорот. За Шкендија настапуваше 18 месеци и освои две шампионски титули и еден трофеј во Купот на Македонија.

Муслиу одигра 62 официјални натпревари за Шкендија и постигна девет гола. Според информации од Унгарија, Шкендија за трансферот на Муслиу ќе заработи 500.000 евра, но тоа засега останува непотврдено од клубот од Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com