14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Шилегов реагира за лажните ветувања на противкандидатката Аровска

Најчитани вести

Актуелниот и иден градоначалник на Град Скопје Шилегов со реакција за лажните верувања на противкандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

„Арсовска продолжува исто како вчера, со од ракав истресени проекти на кој никој не верува и служат за потсмев на социјалните мрежи. Ако вчера вети бесплатен превоз на кој цело Скопје се смее, денес ова го надополни со нова уште поголема лага, ветување за 250 нови автобуси. Во отсуство на конкретни решенија што се одлика на лоши и неподготвени кандидати таа мисли дека со мегаломански ветувања ќе го покрие своето незнаење и безидејност. Утопија се овие ветувања на Арсовска, додека готовиот план за Бас рапид системот се реалност која веќе се реализира“, реагира градоначалникот Шилегов.

Скопјани може да препознаат што е планиран, добро осмислено решение а што изборен лош политички маркетинг. Навистина очекував за некој кој се претставува како менаџер да има основен план во програмата и барем базично познавање како се управува со проекти, но Арсовска е лош менаџер кој нема ниту план ниту идеја за проекти, а има вреќа полна лажни ветувања“, потенцираше градоначалникот Шилегов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com