0.8 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Шилегов: Не постојат зборови со кои може да се опише тагата за изгубените животи

Најчитани вести

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов преку социјалните мрежи испрати телеграма со сочувство за загинатите и повредените во вчерашниот пожар во модуларната болница во Тетово.

-Упатувам искрено сочувство до семејствата на настраданите во вчерашната трагедија во Тетово. Не постојат зборови со кои може да се опише тагата за изгубените животи. На повредените им посакувам побрзо закрепнување. Нашите мисли се со вас во овие тешки моменти, напиша Шилегов на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com