4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Шилегов на средба со бизнис-заедницата од Визбегово

Најчитани вести

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, вечерва, во Визбегово, одржа состанок со овдешната бизнис-заедница. На состанокот присуствуваше и градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски.

„На средбата стопанствениците од Визбегово на Шилегов му ја предочија големата важност за изградбата на клучката на булеварот Словенија, каде што набргу ќе почнат градежните работи. Со клучката и пробивањето на булеварот Словенија до Волково и ‘Хасан Приштина’ до обиколницата во правец на Косово, ќе се овозможи посилен економски развој на овој дел од градот“, соопштија од Град Скопје.

„Со изградбата и проширувањето на булеварот Никола Карев, како и со изградбата на мегапроектот кај Момин Поток, се отвораат големи можност за нови работни места и подобрување на локалната економија во Визбегово. Како градоначалник на град Скопје потенцирав дека ќе продолжиме со вложувањата во инфраструктурата затоа што приоритетите на граѓаните и бизнис-заедницата секогаш ни се на прво место“, посочи Шилегов на состанокот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com