27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Шилегов: Имаме подготвени екипи при земјотрес, дај Боже никогаш да не ги употребиме кај нас

Најчитани вести

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска информираше за екипите кои се испратени за помош по силниот земјотрес во Албанија.

Според него, државата има подготвени екипи, за како што рече

„Вие гледате дека ако реагираме брзо за помош во странство, тоа значи дека се подготвени и за кај нас. Екипите се подготвени за ситуација која никој од нас не ја посакува. Дај боже екипите никогаш да ги употребиме“, истакна Шилегов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com