6.1 C
Skopje
Saturday, January 23, 2021

Шилегов: Имаме подготвени екипи при земјотрес, дај Боже никогаш да не ги употребиме кај нас

Најчитани вести

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска информираше за екипите кои се испратени за помош по силниот земјотрес во Албанија.

Според него, државата има подготвени екипи, за како што рече

„Вие гледате дека ако реагираме брзо за помош во странство, тоа значи дека се подготвени и за кај нас. Екипите се подготвени за ситуација која никој од нас не ја посакува. Дај боже екипите никогаш да ги употребиме“, истакна Шилегов.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести