7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Шилегов до Шаќири: Се налутивте зашто не станавте директор на МКЦ

Најчитани вести

Сите знаат дека станавте кандидат за градоначалник на Скопје, зашто не станавте директор на МКЦ, му возврати скопскиот градоначалник Петре Шилегов на противкандидатот Бени Шаќири, кој, пак, го обвини дека е лош градоначалник.

-Ние кога рушевме режим се договоривме дека ќе го слушаме гласот на граѓаните. Вие требаше да бидете партиско решение за директор на МКЦ, но имаше петиција против и ние го послушавме гласот на граѓаните – рече Шилегов на дебатата на Телма.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com