Home » „Шеќерни луѓе“ на Сузана Диневски на неколку престижни меѓународните филмски фестивали

„Шеќерни луѓе“ на Сузана Диневски на неколку престижни меѓународните филмски фестивали

by Журнал.мк

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ во режија на Сузана Диневски ќе биде прикажан на неколку престижни меѓународни фестивали, што ќе се одржат во текот на септември, годинава. Ќе биде прикажан во официјалната конкуренција на филмскиот фестивал „Љубов и надеж“ во Барселона, Шпанија каде е номиниран за најдобар инспиративен краткометражен филм.

Проекцијата е закажана за 20-ти септември во најстарото кино во Барселона, киното Малда. Ќе се прикажува на филмскиот фестивал во Лече, Италија на 7-ти септември, на филмскиот фестивал во Замок Лагопесоле, Италија, како и во Албанија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More