7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Шехерезад е бремена

Најчитани вести

Турските медиуми  шпекулираат дека познатата Турска актерка Бергузар Корел  (позната како Шехерезад од „1001 ноќ“ и Азизе од „Ранета љубов“) е повторно бремена

На неодамнешната прислава на роденден на блиска другарка  таа се појавила заедно со сопругот, а Новинарите ги зачудило тоа што актерката постојано го криела стомакот со чантата.

Се претпоставува дека бременеоста на прекрасната глумица е во  рана фаза и дека двојката не сака уште да ја обелодени веста.

Актерите наводно чекаат тоа да се случи по третиот месец. Инаку, Бергузар и Халит веќе го имаат синот Али кој има девет години./zase.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести