20 C
Skopje
Friday, February 26, 2021

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава.

Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат заедничка прес-конференција.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести